Sakura TeaBar

Vitajte


otváracie hodiny leto 2024

eShop sakuratea.sk

Handmade veci objednávajte na Sashe SakuraTea

Ďakujeme za každú objednávku.
Obchod a čajovňa otvorené po-pia od 10:00 do 18:30
Pribudli nám ďalšie balíčky, peknôstky, ručne šité ozdoby.
Čerstvé čaje skladom.
Tohtoročné zbery čiernych čajov: Assam Cherideo Purbat, Darjeeling Mullootar.
Doplnili sme japonské čaje: Sencha Shizu, Sencha Miyazaki Mia, Kukicha, Bancha.
Všetko organic.

Originálne kaligrafie v predaji už teraz
Nové Saké sety v predajni
Nové krásne kúsky keramiky

Čajovňa

Čajovne boli oddávna miestom oddychu, kde ľudia pri šálke čaju nachádzali kľud a pokoj duše. Medzi prvé čajovne patrili japonské domčeky z bambusu, ktorých architektúra čerpala inšpiráciu zo skromných obydlí roľníkov. Tu sa tento lahodný nápoj nepodával v honosných porcelánových súpravách či v slonovine a zlate. Čaj tu bol podávaný v skromných nádobkách vyrobených z dreva, bambusu a hliny. S čajovou ceremóniou sa spájalo niekoľko základných myšlienok : meditácia, sebakázeň, schopnosť sústrediť sa a vytváranie nového pohľadu na život a umenie. Naša čajovňa sa snaží zachovať z tejto pôvodnej tradície čo najviac. Skromne vybavený interiér čajovne, tradičné podávanie čaju, pokoj a pohoda uprostred mesta. Miesto kam môže človek kedykoľvek prísť odpočívať a rozjímať nad šálkou čaju.

Postupom času sa čajové ceremónie menili, vylepšovali, modernizovali a vznikali tak nápoje nových zatiaľ nepoznaných chutí. V našej ponuke nájdete špeciality z japonských čajov, oolongy, phu-er aj niekoľko druhov aromatizovaných čajov, rooibos, maté, bylinné a ovocné čaje. Okrem čajov si u nás môžete vychutnať kávu, ľadové nápoje, horúcu čokoládu a rôzne pochutiny (toasty, wafle, muffiny ...) Pri každej návšteve u nás dostanete šálku uvítacieho čaju na ochutnanie a niečo na zahryznutie k nemu.

Ponuka čajov

Zelené čaje

Zelený čaj obsahuje veľké množstvo antioxidantov, ktoré zabraňujú rastu a množeniu rakovinových buniek. Lístky zeleného čaju pochádzajú z rastliny Camellia sinensis a ako jediné čajové lístky sa nespracuvávajú fermentáciou, ale parou. Preto si zachovajú bohaté množstvo zdraviu prospešných látok a pomáhajú skvalitňovať ľudský život.Pitie zeleného čaju je prospešné aj pri liečení kožných chorôb, zápalov či iných civilizačných ochorení.

Japonské čaje

Väčšina dopestovaného čaju v Japonsku je zelený čaj. Samotná kategória zeleného čaju zahŕňa širokú škálu zelených čajov líšiacich sa od seba spôsobom dopestovania, načasovaním zberu lístkov a technológiou spracovania. Podľa načasovania, spôsobu zberu a spracovania delíme čaj na ‘klasický’ japonský, zelený čaj (Sencha), tienený čaj (Gyokuro, Kabusé) a ‘mletý’ čaj (Matcha).

Himalájske ajurvédske čaje

Himalájske byliny sa už po celé stáročia používajú k optimalizácii duševných a telesných funkcií organizmu. Sú základom tradičnej ajurvédskej medicíny, ktorá ich využíva v mnohých najrôznejších kombináciách.

Špeciality Matcha

Matcha (japonsky 抹茶 mačča, tiež mletý čaj) je japonský mletý čaj spravidla vytvorený zo špeciálneho zeleného čaju. Čaje patria medzi najstaršie odrody zatieňovaných japonských zelených čajov, ktoré sa tradične, viac ako 800 rokov, používajú pri zenových budhistických ceremóniách. Matcha - rozomletá na žulových mlecích kameňoch na jemný žltozelený prášok - sa našľahá s vodou, aby vznikol jedinečný, krásny nápoj s bohatou chuťou a vôňou.

Predajňa

nové vtáčie konvičky

keramika

darčekové balenia

Galéria

Furoshiki

Čo znamená FUROSHIKI?

Furoshiki (furošiki) je tradičná japonská metóda balenia šiat, darčekov a iných vecí väčšinou do štvorcovej látky, ktorú môžeme nazvať aj šatkou. Najbežnejší rozmer šatky je okolo 45 centimetrov, ale používajú sa aj menšie, alebo väčšie, ako posteľná plachta. Látka šatky je rôznorodá textília, môže to byť bavlna, hodváb, umelý hodváb alebo nylon.

História FUROSHIKI

Samotný názov prezrádza vznik metódy, fura znamená kúpele a shiki znamená koberec, alebo plachtu. Niekedy okolo roku 800 n.l. vo verejných kúpeľoch hostia do takej látky balili svoje vyzlečené šaty. Samotné slovo furoshiki prišlo do módy až niekedy v 18. storočí. V dôsledku používania papierovej a umelohmotnej baliacej techniky používanie furoshiki v Japonsku po druhej svetovej vojne značne upadlo. V roku 2006 však japonský minister životného prostredie naštartoval kampaň za návrat k tejto tradičnej a užitočnej metóde balenia vecí, tovarov a darčekov.

FUROSHIKI a životné prostredie

Estetické zabalenie darčekov metódou furoshiki zvyšuje ich hodnotu. Na druhej strane takáto baliaca látka sa dá použiť aj viackrát, čo je nielen istým úsporným opatrením, ale šetrí aj životné prostredie. Na rozdiel od ekologických nákupných tašiek , takáto látka sa podľa zvoleného materiálu môže ďalej použiť ako módny doplnok, šatka alebo obrus. Podľa tradičného japonského zvyku ju môžete ďalej podarovať. U nás tento spôsob balenia nie je veľmi rozšírený, je to však možnosť ako troškou prispieť k ochrane životného prostredia napríklad znížením spotreby jednorázových tašiek.

záhradnícka 83
pondelok - piatok 10:00 - 18:30
sobota zatvorené
nedeľa zatvorené
t.c: +421 948 765 778

linky MHD